Savu vidi veidojam paši

Atklāti vēl divi Talsu novada fonda atbalstītie projekti

Līgo svētku laiks Talsu novadā atnāca ar lietu, tāpēc Laucienes pansionāta īstenotā projekta atklāšanas pasākums notika nevis pie jaunajiem galdiem un soliem, bet pansionāta zālē. Savukārt Laidzes volejbolisti no laika apstākļiem nenobijās un jaunajā pludmales volejbola laukumā jau noskaidrots pirmais uzvarētājs.

„Attīstība sākas ar katru no mums," tā uzskata Laidzes pagasta jaunieši - Jānis Tebernieks, Matīss Alksnis, Māris Robiņš, Kristaps Sniedziņš, Ulvis Brože, Jānis Lācis, Kaspars Miezavs, Jānis Motivāns, Artis Dansons, Matīss Lagzdiņš un citi, kuri pavasarī apvienojās, lai īstenotu projektu - sava pagasta centrā izveidotu pludmales volejbola laukumu. Jau dienā, kad ar Talsu novada fondu tika parakstīts līgums par finansējuma saņemšanu, puiši ķērās pie darba un pēc mazliet vairāk nekā divām nedēļām laukumā jau varēja notikt pirmie mači. Astoņu komandu konkurencē 1.vietu izcīnīja komanda ar nosaukumu „Jāņabārda", 2.vietu ieguva „Rungzup", bet 3.vietu - „Sniegs un Ko".

Šis pludmales volejbola laukums ir paredzēts ne tikai jauniešiem, bet pilnīgi visiem - sākot no pavisam maziņiem sportot gribētājiem līdz pat senioriem. Un pierādījums tam bija jau pirmās spēles, kur sportiskiem puišiem un meitenēm drosmīgi pretī stājās arī divas seniores. Turklāt svētkiem viņas pat bija sagatavojušas īpašus tērpus.

„Nav lielāka prieka kā redzēt, ka šī ideja jums ir svarīga," tā, kopā ar Laidzes jauniešiem pārgriežot lentu, sacīja Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha. Viņa ir pārliecināta, ka šajā laukumā izaugs pasaules līmeņa sportisti, jo jaunieši ne tikai zina, ko grib, bet arī spēj to paveikt. Tam pievienojās arī Laidzes pagasta pārvaldniece Solveiga Stalidzāne norādot, ka turpat ir vēl neapgūta pļava, kur jauniešiem īstenot idejas.

Lai izveidotu pludmales volejbola laukumu, Laidzes pagasta jauniešu apvienība „Laidzes juniori" Talsu novada fonda projektu konkursā ieguva finansiālo atbalstu 500 eiro apmērā. Taču ar to nepietika, lai iegādātos nepieciešamo smilšu daudzumu, tāpēc jauniešu aktivitāti atbalstīja arī Laidzes pagasta pārvalde un SIA „CVS".

Tikpat lielu finansiālo atbalstu projektu konkursā guva arī Laucienes pansionāta darbinieki, iemītnieki un apkārtējo māju iedzīvotāji, kas apvienojās projektam, lai labiekārtotu zaļo zonu pie iestādes - izgatavotu 2 koka galdus un 3 solus, kas pielāgoti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tie jau izmēģināti ikdienā, spēlējot kārtis un baudot dažus šīs vasaras saulainos brīžus. Ilgi gaidītais Līgo svētku pasākums pie jaunajiem galdiem nepiemēroto laika apstākļu dēļ gan gāja secen, tomēr projekta īstenotāji neskumst un, izdziedājušies un izdejojušies pie improvizētā ugunskura pansionāta zālē, gatavojas jauniem svētkiem augustā.

Atgādinām, ka Šobrīd jau īstenoti 3 no 11 Talsu novada fonda projektu konkursā „Savu vidi veidojam paši" atbalstītajiem projektiem. Visiem projektiem jābūt pabeigtiem līdz 2014.gada 1.decembrim.Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums