Jaunumi

Ukrainas dokumentālā kino dienas Talsos

Kinoteātrī “Auseklis” nedēļas nogalē no 17. – 19.martam katru dienu tiks izrādīta viena Ukrainas dokumentālā filma. Ir apritējis jau gads, kopš Ukraina un tās iedzīvotāji ir ierauti nežēlīgā karā. Svarīgi neaizmirst un apzināties brīvības cenu. Kinoteātris izrādīs trīs dokumentālās filmas, kuras vieno sāpes, naids, izmisums, bet pāri visam dzimtenes mīlestība un ticība uzvarai. "Aicinām ikvienu skatītāju ar savu apmeklējumu atbalstīt Ukrainas kino ļaudis," saka kinoteātra direktore Māra Cēbere.

17.03. 18:00 "Dzīve, kuru mēs neizvēlējāmies" Jeļenas Veļičko, Innas Kovalčukas (Іннa Ковальчук), Tetjanas Rubanas (Тетянa Рубан) un Jūlijas Kabicinas-Kabjeres (Юлія Кабіцина-Каб’єр) 2022.gada dokumentālā filma portretē no Ukrainas bēgļu gaitās devušos sieviešu dzīvi Latvijā. Laikā, kad dzimtenē notiek karš.

Pēc filmas saruna ar LTV “Pasaules panorāma” komandu - žurnālistiem Inu Strazdiņu un Gintu Amoliņu, kuri karu piedzīvojuši vistuvāk no mums visiem, regulāri atrodoties kara zonā.

18.03. 16:00 “Austrumu fronte” režisora Vitālija Manska un Jevhena Titarenko filma, kas pirmizrādi piedzīvoja 2023. gada 24. februārī Berlīnes Starptautiskajā kino festivālā. 2022. gada 24. februārī Jevhens kopā ar draugiem atgriezās frontes neatliekamās medicīniskās palīdzības brīvprātīgo bataljonā, kurā viņi dienē kopš 2014. gada, sniedzot pirmo palīdzību un nodrošinot ievainoto evakuāciju no frontes līnijas. Filma atsedz kara pirmajā pusgadā pieredzēto.

19.03. 16:00 "Mīts" 2018.gada Leonīda Kantera un Ivana Jasnija dokumentālā filma par pasaulslavena operdziedātāja Vasiļa Sļipaka, Parīzes Nacionālās operas solista, dzīvi, kurš atstāja lielo skatuvi, kļuva par karavīru, un ziedoja savu dzīvību dzimtenei. Filma 2018. gadā saņēmusi Jurija Iļjenko Kijivas Starptautiskā kinofestivāla balvu kā labākā dokumentālā filma.

Biļetes iepriekšpārdošanā www.bilesuserviss.lv, Talsu novada tūrisma un informācijas centrā vai kinoteātra kasē 30 minūtes pirms seansa sākuma.


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums