Jaunumi

Talsu sākumskolā darbojas „Zaļie pirkstiņi”

Šodien Talsu sākumskolā sākusies dienas vides izglītības nometne „Zaļie pirkstiņi". Nedēļas garumā 30 bērni pētīs un izzinās apkārtējo vidi, eksperimentēs un mācīsies saprast, ka daba ir jāsaudzē.

„Pirkstiņi pēta", „Pirkstiņi elpo", „Pirkstiņi zaļo" un „Pirkstiņi kārto" - tik dažādi nosaukumi doti katrai nometnes dienai, jo tajās mazie pētnieki iepazīs kādu no dabas vērtībām - ūdeni, gaisu, augus un vidi. Bet pašā pirmajā dienā bērni satikās ar šinšillu, sesku, trusi, suni, papagaili un jūras cūciņu, tāpēc šai nodarbībai dots nosaukums „Pirkstiņi samīļo". Kanisterapijas biedrības pārstāvji mazajiem klausītājiem pastāstīja, ka katram dzīvniekam ir plusi un mīnusi - tam ir sava smaka, tas kustas un prasās pastaigās. Tāpat mājas mīlulis jāpabaro un jāsakopj aiz viņa katru dienu, nevis tikai tad, kad bērnam to gribēsies. Nometnes dalībnieki gribēja ne tikai katru dzīvnieku paturēt rokās un samīļot, bet viņus arī interesēja dažādi jautājumi, piemēram, kā var iemācīt papagaili runāt un cik gari zobi ir jūras cūciņai. Par to, ka jābūt ļoti atbildīgam, ģimenē pieņemot dzīvnieku, bērni pārliecināsies, arī apmeklējot Talsu novada dzīvnieku patversmi.

Pārējās dienas Talsu sākumskolas bērni aizvadīs radošās nodarbībās, mācoties no jau izlietotas plastmasas, stikla un papīra pagatavot jautro ķērāju, vēja zvanus un kukaiņu modelīšus. Nometnes dalībnieki mēros arī ceļu līdz Rojas jūrmalai, lai sakoptu daļu kāpu zonas, kā arī iepazīs tuvumā esošās ūdenstilpnes, ņems ūdens paraugus, veiks eksperimentus un pētījumus un dosies ekskursijā uz Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūtu un Stendes meteoroloģisko staciju.

Dienas vides izglītības nometne „Zaļie pirkstiņi" noslēgsies 4.jūlijā. To organizē Talsu novada fonds sadarbībā ar Talsu sākumskolas pedagogiem, bet finansiāli nometni atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums