Jaunumi

Talsu novada fonds saka paldies saviem brīvprātīgajiem

Brīvprātīgie par savu darbu nesaņem samaksu ne jau tāpēc, ka viņu paveiktais būtu nevērtīgs, bet gan tāpēc, ka tas ir naudā nenovērtējams. Vienīgā viņu samaksa ir cilvēku smaidi un paldies vārdi. Tāpēc 6.decembrī īpašā godināšanas pasākumā par palīdzīgu roku, labo sirdi un mīlestību pret līdzcilvēkiem arī Talsu novada fonds pateicās saviem brīvprātīgajiem palīgiem.

Talsu novada fonds jau trešo gadu decembra sākumā kopā ar Talsu novada Bērnu un jauniešu centru godina tos, kas nesavtīgi ieguldījuši savu laiku, pieredzi un zināšanas brīvprātīgajā darbā. „Šie cilvēki veic īstu sirds darbu. Tas silda ne tikai cilvēkus, kam palīdzēts, bet gandarījums ir arī pašiem darītājiem," tā saka Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha. „Imants Ziedonis teicis, ka nav nekā siltāka par sniega piku, ko cilvēks nes dāvināt otram. Un es esmu pārliecināta, ka brīdī, kad mūsu brīvprātīgie darbojas, šī sniega pika ir tik ļoti silta!"

Šoreiz paldies saņem četru šogad īstenoto projektu vadītāji - Linda Sūniņa par ziņojuma dēļu uzstādīšanu Virbu pagastā, Inta Ulmane par kultūras krātuves apkārtnes sakārtošanu, Arkādijs Bajārs par vairāku jaunu basketbola grozu uzstādīšanu daudzdzīvokļu māju pagalmos un Kaspars Sakniņš par apgaismojuma sakārtošanu biatlona un slēpošanas trasē.

Balvu par brīvprātīgo darbu saņem arī divas māsas - Renāte Šterna un Rūta Bogdanova. Viņas pirms gada sarīkoja labdarības koncertu, lai finansiāli palīdzētu savam novadniekam Maksim, kuram dzemdību traumas dēļ nepieciešama nopietna ārstēšana. Kopā ar vairākiem māksliniekiem Rūta un Renāte ne tikai savāca 190 latus un sagādāja kādu īpašu pārsteigumu arī mammai, bet arī deva ģimenei sajūtu, ka ne vienmēr par visu ir jācīnās vieniem.

Balva arī Tatjanai Šķerbergai, kura ir neatsverams palīgs Talsu novada fonda ikdienas darbā. Viņai piezvanot, vienmēr klausulē atskanēs: „Jā, es būšu!", un var pat nešaubīties, cik labi viss būs sakārtots, sarunāts un noorganizēts.

Talsu novada fonds pasniedza arī vairākus atzinības rakstus - talsiniecei Ainai Ēdolfai par mīlestību un rūpēm pret divkājainiem un četrkājainiem draugiem vairāk nekā 30 gadu garumā; Aivai Demiterei par palīdzību Labestības brokastīs un Baibai Freinātei par akcijas „Apauj mani skolai" ideju un organizēšanu. Tieši pateicoties Baibas entuziasmam pie kvalitatīviem sporta apaviem tika vairāk bērnu nekā sākumā cerēts. Atzinības rakstus saņēma arī 6 meitenes - Kristīne Morica, Laine Akmentiņa, Agnese Blumbaha, Santa Gerlovesa, Laura Kukīte un Madara Cišeiko - kuras šogad darbojušās Nodarbinātības Valsts aģentūras jauniešu brīvprātīgā darba programmā un strādājušas gan Labo lietu lādē, gan palīdzējušas gatavot kartiņas un nogādāt pakas sirmgalvjiem, gan veikušas daudz citu ikdienas pienākumu.

Šogad vecākajam brīvprātīgajam bija 79 gadi, bet jaunākajam - 13. Talsu novada Bērnu un jauniešu centrā brīvprātīgā darba grāmatiņas izņēma 50 jaunieši, bet tās aizpildīja un atpakaļ atnesa 19 brīvprātīgie. Un šīs grāmatiņas liecina, ka šogad kopā brīvprātīgi nostrādātas 1250 stundas! Sertifikātus par padarīto darbu saņēma Marta Paura, Baiba Bite, Diāna Šnepste, Signe Podniece, bet lielo balvu „Gada brīvprātīgais 2013" pasniedza Helēnai Luriņai, Rebekai Rožkalnei, Artūram Reinholdam, Annai Donei, Artim Lagzdiņam un Anetei Kadiķei.

Savus kandidātus brīvprātīgo balvai varēja ieteikt arī dažādas iestādes. Tā Talsu pensionāru biedrība par aktīvu biedrību izvirzīja Martu Spuņģi un Irmu Jūliju Brūveri, Talsu Kristīgā vidusskola vēlējās teikt paldies Rūtai Akmeņkalējai par labdarības pasākumu organizēšanu, bet Talsu pamatskola pateicās par sadarbību, radošumu un skolas balvas izveidošanu Evai Bernānei. Viņa kopā ar skolotāju Visvaldi Vismani ir arī Brīvprātīgo gada balvas darinātāja.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums