Jaunumi

Stendes jaunieši izveido "gaisa dobes"

Tāpat kā citus gadus, arī šogad Talsu novada fonds izsludināja projektu ,,Paši VARAM – paši DARĀM 2021’’. Tā ir līdzdarbības atbalsta programma daudzbērnu ģimenēm, maznodrošinātām personām, cilvēkiem ar invaliditāti un tiem, kuriem lietošanā ir zeme sakņkopības vajadzībām. Projekta ietvaros Stendē, sekojot lielpilsētu dārzniecības tendencēm, jaunieši ierīkojuši gaisa dobes.

,,Stendes jauniešu centrs ,,FIVE’’ nepieder nevienai no programmas mērķa grupām, bet nolēmām piedalīties, ar savu iniciatīvu dodoties uz Talsu novada fondu. Tur satikām atsaucīgus, saprotošus un ieinteresētus darbiniekus, kuri ar sajūsmu uztvēra mūsu vēlmi iesaistīties programmā izveidojot ,,gaisa dārzu””, stāsta jauniešu centra vadītāja Dace Gintere.

Zaļajā zonā pie Stendes jauniešu centra izveidotas divas ,,gaisa dobes”, vienā stādus iestādījuši jauniešu centra dalībnieki, bet otras dobes stādīšanai nolemts piesaistīt bērnudārza ,,Saulīte” vecākās grupiņas audzēkņus. Iestādīti Briseles kāposti, mazie tomātiņi, lauku gurķi, baziliks, pētersīļi, baltie sīpoli, lapu salāti un skaistumam – samtenītes. Katrs stādiņš tika pie zīmītes ar tā nosaukumu un stādītāja vārdu, bet katrā dobē ievietotas dekoratīvas plāksnītes ar uzmundrinošiem saukļiem – ,,aplaisti mani!’’ ,,pasmaidi!’’ un ,,jauku dienu!’’ .

Pabeidzot darbu, dalībnieki cienājās ar tēju un kēksiņiem, pūta ziepju burbuļus un spēlēja āra spēles. Šķiroties norunāts, ka katrs rūpēsies par saviem stādiņiem visas vasaras garumā, bet rudenī tiks rīkoti ražas svētki.

Iedvesmu ,,gaisa dārza’’ veidošanai dalībnieki smēlušies no kopienas dārziem, kas tiek veidoti pasaules lielpilsētās. Stendē kā nelielā un ,,zaļā’’ pilsētā galvenais mērķis, veidojot ,,gaisa dārzu’’, bijusi jauniešu sadarbība un dažādu paaudžu savešana kopā. Kopā strādājot, izdevies mācīties un pilnveidot izpratni par notiekošo starp dabu un cilvēku, kā arī iemācīties rūpes un atbildību!

Stendes jauniešu iniciatīvu centrs pateicas Talsu novada fondam par iespēju un sniegto atbalstu!
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums