Jaunumi

Rūķi palīdz iedzīvotājiem tapt redzamiem

Lai mudinātu „tumšos gājējus" kļūt labāk redzamiem diennakts tumšajā laikā, Talsu novada fonds atbalsta akciju „Redzams, tātad dzīvs!". Lai atstarojošās vestes nonāktu pie iedzīvotājiem, tās izdalīt palīdz vairākas novada jauniešu organizācijas.

Atstarojošās vestes saņēma Balgales, Laucienes, Pastendes, Stendes, Vandzenes, Valdemārpils, Virbu un Laidzes jaunieši. Daļa no viņiem jau palīdzējuši vietējiem iedzīvotājiem kļūt redzamākiem diennakts tumšajā laikā, daļa to vēl plāno paveikt svētku pasākumu laikā. Laidzes brīvā laika pavadīšanas centra ļaudis jau 3.decembrī pārvērtās par rūķiem un devās ceļā, lai ikvienam sastaptam rūķu bērnam Sārcenē, Paugurciemā, Zvirgzdos, Popragā, Laidzes centrā un citviet uzdāvinātu atstarojošu vesti. Rūķi ir pārliecināti, ka tas arī palīdzēs pirms svētkiem droši atgādāt mājās eglīti un sagaidīt skaistus Ziemassvētkus. Ar jauniešu organizāciju palīdzību Talsu novadā taps redzamāki vairāk nekā 600 gājēju.

Lielākā daļa jeb 71% negadījumu, kuros pērn gājuši bojā gājēji, notikuši Latvijas reģionos, tostarp Kurzemē ievainoti 65, bet dzīvību zaudējuši pieci gājēji, liecina CSDD apkopotā informācija. Raksturīgi, ka 67% negadījumu, kuros cieš gājēji, notiek diennakts tumšajā laikā, turklāt gada pēdējos mēnešos to skaits ievērojami palielinās.

Visbiežākais iemesls negadījumiem ir gājēju paviršība pret prasību ka, pārvietojoties diennakts tumšajā laikā un nepietiekamas redzamības apstākļos, ir jāvalkā gaismu atstarojošā veste vai apģērbs ar atstarojošiem elementiem. 2013.gada pieredze rāda, ka vispārgalvīgākie ir bijuši gājēji Vidzemē un Latgalē, kur dzīvību zaudējuši attiecīgi 22 un 13 cilvēki, savukārt Zemgalē fiksēti desmit bojā gājušie, bet Kurzemē gājēji bijuši ievērojami piesardzīgāki - pieci negadījumi ar letālām sekām.

/Foto: S.Līdaka/
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums