Jaunumi

Palīdzi Ukrainas cilvēkiem sākt jaunu dzīvi Talsu novadā

Arī Talsu novada fonds aizsāk labdarības akciju „Atbalsts Ukrainai”, kas ir iespēja ar ziedojumu palīdzēt tiem ukraiņiem, kas patvērumu meklēs un jaunu dzīvi mēģinās sākt tieši Talsu novadā.
„Es vairs nekad nebūšu tas Intars, ko pazināt vakar. Tāpat kā daudzi no jums,” tā pavisam nesen atbalsta pasākumā Ukrainai mācītājs Māris Ludviks atgādināja mūziķa Intara Busuļa sacīto. Tāpat kā daudzi no mums… Tāpat kā daudzas lietas mums apkārt.
Pagājušajā vasarā tepat Talsu novadā bija saulespuķu lauks. Iesēts, lai vienkārši vairotu prieku pasaulē. Tagad ne tikai mēs vairs neesam tie paši, kas vakar, bet arī saulespuķes ir pavisam citas. Kā cerība, ka reiz virs Ukrainas atkal spīdēs brīva saule un saulespuķu kāti liegi šūposies tikai un vienīgi no miera vējiem. Jūs droši vien jau esat dzirdējuši stāstu par ukraiņu sievieti, kas pirmajās kara dienās, sastopoties ar smagi bruņotu krievu karavīru, viņam piedāvāja saulespuķu sēklas, sakot: „ielieciet tās savās kabatās, lai vismaz saulespuķes izaugtu, kad jūs visi šeit nomirsiet.” Nu, kā lai tu uz saulespuķēm paskaties tāpat kā vakar?
Karš ir pilnībā mainījis mērauklu, kā mēs skatāmies uz dzīvi. Reizēm šķiet, ka citur jau zāle zaļāka - šobrīd tu attopies pie apziņas, ka nu tā zaļākā zāle un zilākās debesis ir tieši šeit. Mierā, brīvībā un klusumā. Tikai… tas šķiet kaut kā tik ļoti aplami un nepareizi. Nu, kā tu vari priecāties par klusumu savā pilsētā, ja Ukrainā skan trauksmes signāli un sprādzieni? Kā tu vari no rīta nodomāt, ka no darbu apjoma piezadzies nogurums, ja Ukrainā cilvēki nav gulējuši vairākas dienas? Kā tu vari ziedojumos sapirkt barankas vai sausās zupas un pēc tam domāt, nez, ko pašiem šovakar gribētos ēst? Tu vienkārši nevari. Un tā varētu turpināt uzskaitīt vēl miljoniem sīku ikdienas lietu, ko šobrīd pateicībā vajadzētu novērtēt vēl vairāk nekā parasti, bet tas šķiet tik nepareizi.
Šobrīd mums Ukrainai jāpalīdz gan domās, gan darbos - cik ilgi vien vajadzēs. Un vēl ilgāk… Jo mēs vairs neesam tādi kā vakar. Tāpēc sēsim saulespuķes un turēsim Ukrainu sirdī.
Atbalstīt ar ziedojumu Ukrainas cilvēkus, kas patvērumu rod Talsu novadā, var, veicot pārskaitījumu ar norādi „Atbalsts Ukrainai” uz kādu no Talsu novada fonda bankas kontiem:

Swedbank LV51HABA0551004740459
SEB banka LV87UNLA0050017096893
Citadele banka LV49PARX0006168200011
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums