Jaunumi

Jaunieši pierāda, ka katrā cilvēkā slēpjas milzīgi resursi

„Ja komandā viens kļūdās, tad kļūdās visi" - šī ir viena no atziņām, kuru pēc vairāku praktisku uzdevumu veikšanas guva projekta „NEparastā iespēju darbnīca - jauniešu izglītošana nodarbinātības veicināšanai" dalībnieki. Līdz pat aprīļa vidum jaunieši gūs iedvesmu un īstenos projektus, ko Talsu pilsētas dienā dāvinās savai pilsētai.

Pirmā nodarbība bija viena no trim paredzētajām koučinga sesijām, kurā profesionālie kouči iedvesmoja jauniešus un ļāva viņiem noticēt saviem spēkiem. Dažādie uzdevumi - pasaku veidošana, pūķa olas pārvietošana, karstas lavas šķērsošana ar kopā sasietām kājām, labirinta iziešana ar aizvērtām acīm, komandas talismana radīšana un citi uzdevumi - viegli kā spēlējoties ļāva dalībniekiem saprast, ka tieši komandā ir spēks un, darbojoties kopā, paveicams ir viss.

Projektā piedalās 30 jaunieši no Talsu vakara un neklātienes vidusskolas, Talsu novada fonda un novada jauniešu klubiem. Nākamreiz projekta dalībnieki tiksies jau 5.februārī. Sadalījušies sešās komandās, viņi dosies ciemos pie vairākiem uzņēmumiem - SIA „Betolli", SIA „Krauzers", SIA „Ziemeļkurzemes drošība", SIA „Pro Invest", SIA „KTB Stende" un SIA „Voka". Projekta atklāšanā piedalījās arī Talsu komersantu kluba valdes priekšsēdētājs Andis Araks, kurš norādīja, ka uzņēmējiem būs interesanti redzēt un dzirdēt jauniešu viedokli, ko viņi darītu citādāk, ja būtu šo uzņēmēju vietā. Tāpat viņš cer, ka šis projekts mainīs dalībnieku redzējumu un, saņemot atestātu, viņi nevis vēlēsies pamest valsti, bet gribēs izmēģināt spēkus sava uzņēmuma veidošanā. „Tas būs man lielākais gandarījums, ja pēc gada vai pusotra es dzirdēšu, ka kāds to patiešām būs mēģinājis," sacīja Komersantu kluba valdes priekšsēdētājs un aicināja jauniešus nemest plinti krūmos, ja ar pirmo reizi projekti neizdosies.

„Katrā cilvēkā ir milzīgi resursi iekšā, kaut arī paši to neapzināmies" - tā nodarbības dalībniekiem sacīja J.Karabeško. Viņas tic, ka jauniešiem viss izdosies, un arī Talsu vakara un neklātienes vidusskolas skolotāja Agnese Jansone atklāja, ka, viņasprāt, projekts būs izdevies, ja noslēgumā jaunieši mirdzošām acīm teiks, ka viņiem patiešām patika.

Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums