V Iedzīvotāju forums

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pilskalnā – šīs ir tikai dažas no daudzajām un patiešām kolorītajām idejām, kas tapa piektajā Talsu novada Iedzīvotāju forumā. Pirmo reizi darba grupās tika izmantota jauna radoša metode – nākotnes dokumentālās filmas veidošana – kas talsiniekiem ļāva pasapņot un ieskatīties desmit un divdesmit gadus tālā nākotnē.  
 
 
 
 
“Iedzīvotāju foruma moto ir “Līdzdalība. Līdzdarbība. Līdzatbildība”, un šie vārdi raksturo ne tikai darbu šodien, bet arī mūs kā cilvēkus. Mēs esam gatavi dalīties, atrast domubiedrus un īstenot idejas,” tā sacīja Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha. Arī Talsu novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis norādīja, ka pašvaldībai ir svarīgi ko, kā un kad iedzīvotāji vēlas. “Ir laiks salikt akcentus un saprast, ko gribam. Mums jāiet ar daudz lielāku apziņu! Un nevajag aizmirst, ka to varam izdarīt tikai kopā,” uzrunājot foruma dalībniekus, sacīja E.Zelderis.

Iedzīvotāju forumā piedalījās aktīvākie novadnieki – gan tie, kas marta beigās jau piedalījās Apkaimes ideju darbnīcās un nu atveda savas idejas uz novada centru, gan arī jauni dalībnieki. Darbs notika piecās nejauši izvēlētās grupās, kurās apvienojās dažādu vecumu un profesiju pārstāvju cilvēki, lai dalītos idejās savas pilsētas nākotnei. Daļa ieceru bija ļoti praktiskas, piemēram, plānojot sakārtotu infrastruktūru, drošus ceļus un gājēju pārejas, multifunkcionālo halli, kas būtu paredzēta ne tikai sportam, bet arī koncertiem, sporta tūrismu, sadziedāšanos pāri pakalniem un multikulturālu kvartālu un pasākumu veidošanu, bet reizē talsinieki ļāvās arī sapņu lidojumam, aizdomājoties, ka nākotnē Talsos varētu būt ne tikai deviņi, bet trejdeviņi kalni un stārķu ligzdu aleja, kas veicinātu demogrāfiju. Turklāt prezentācijās talsinieki aicināja atcerēties, ka savā nākotnes filmā galvenie varoņi esam mēs paši, tāpēc nevis tūristiem un citu pilsētu iedzīvotājiem mums jāstāsta, cik esam īpaši, bet pašiem Talsu novada cilvēkiem tam jānotic. Un galvenokārt jādomā par izglītību un uzņēmējdarbību, lai Talsu pilsētā būtu iespēja augt un attīstīties visai ģimenei.

Viens no Iedzīvotāju foruma mērķiem ir parādīt, ka ne vienmēr ir jāgaida valsts vai pašvaldības rīcība, bet iedzīvotāji paši var sakopt vidi sev apkārt un veidot savas dzīves kvalitāti. Tāpēc šobrīd Talsu novada fonds ir izsludinājis projektu konkursu “Savu vidi veidojam paši”, kurā iespējams saņemt finansiālu atbalstu savu ideju īstenošanai. 

Iedzīvotāju forumu organizēja Talsu novada fonds sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību, un to finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

 


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums