Savu vidi veidojam paši

Atbalstu savām idejām saņem 7 projekti

Noslēdzies projektu konkurss „Savu vidi veidojam paši", kurā par finansējumu cīnījās pavisam 19 ieceres. Projekta kopējais finansējums - 3000 EUR - sadalīti starp 7 projektiem. Līgumus par finansējuma saņemšanu, konkursa uzvarētāji parakstīs 5.maijā, bet projektus paredzēts īstenot līdz 2015.gada 1.decembrim.

„Dzīvosim aktīvi"

Pansionātā „Lauciene" ir iecienītas sporta aktivitātes. To neatņemama sastāvdaļa ir basketbola soda metieni, taču līdz šim šī disciplīna tiek veikta gaitenī, pa kuru tajā pašā laikā pārvietojas cilvēki, lai nokļūtu bibliotēkā. Tāpēc neformālā sabiedrības grupa, kurā apvienojušies pansionāta „Laucienie" darbinieki, klienti un apkārtējo māju iedzīvotāji, uzstādīs pārvietojamu basketbola grozu, kurš vasaras sezonā tiks novietots svaigā gaisā, bet ziemā - pansionāta telpās. Basketbola grozs būs regulējams, lai to var izmantot arī cilvēki, kuri sēž ratiņkrēslos.

„Talsenieku stāsts Latvijas simtgadei"

Projekta pieteicēja uzskata, ka nepieciešams sakopt ne tikai apkārtni, bet arī veidot kultūras vidi. Tāpēc, sagaidot Latvijas simtgadi, tiks veidotas un publiskotas rakstiskas liecības par izcilām personībām, kuru vārds saistīts ar Talsu novadu, kuri stiprinājuši, attīstījuši, palīdzējuši daudzināt Talsu kā kultūras iezīmēm bagātu novadu Latvijas, Eiropas un pasaules mērogā. Izdevums „Talsenieku stāsts Latvijas simtgadei" būs bez maksas pieejams skolās, bibliotēkās, tūrisma informācijas centrā un citās plašākas sabiedrības lokam pieejamās vietās.

"Mākslas akcija GLEZNAS ATRADUMĒŠANA. Talsu mākslinieku darbi maxi puzlēs"

Lai veicinātu pilsētas iedzīvotāju un viesu atraktīvu darbošanos, ir iecerēts organizēt mākslas akciju sadarbībā ar Talsu Krūmu mākslas grupu, izveidojot divas lielfomāta gleznas. Tās tiks sadalītas kvadrātos un kļūs par puzlēm, turpmāk kustīgiem un pielietojamiem vides objektiem. Šī gada Talsu pilsētas svētku laikā būs iespēja radīt vienu no iecerētajām gleznām-puzlēm un otru Dižmāras gadatirgus laikā. Šādi tiks vēlreiz pievērsta uzmanība Talsiem kā mākslinieku un mūziķu pilsētai, iepazīta daļa no profesionālās mākslas, izzināta radošā vide, personības un radošais process - kā top glezna.

,,Kaļķleju svētavota piebraucamā ceļa sakārtošana"

Kaļķleju svētavots ir kultūrvēsturiskas nozīmes objekts un iecienīta ūdens ņemšanas vieta. Taču, lai pie avota tiktu, īpaši pavasaros un rudeņos, ir jāpārvar neskaitāmi šķēršļi, jo piebraucamais ceļš ir neizbraucams, un tādēļ avots ir grūti pieejams. Kopējais ceļa garums ir 0,9 km. Piebraucamo ceļu plānots atjaunot pakāpeniski pa posmiem. Šī projekta ietvaros tiks atjaunots pirmais posms no valsts ceļa līdz Oksles upītei, lai to varētu izmantot neatkarīgi no gadalaika, tiktu radīta iespēja apkārtnes iedzīvotājiem, citiem tālākiem objekta apmeklētājiem un tūristiem piekļūt un iepazīt vienu no Talsu novada interesantākajiem un savdabīgākajiem objektiem.

,,Mans attīstošais, loģiskais un radošais brīvais laiks"

Neformālā sabiedrības grupa Laucienē brīvā laika pavadīšanas centrā izmantos „LEGO" konstruktorus izglītošanas iespēju uzlabošanā. Darbošanās ar „LEGO" attīsta bērna radošās spējas un iemaņas, konstruēšanas un modelēšanas spējas, nostiprina roku un pirkstu motoriku, kā arī attīsta loģisko un kreatīvo domāšanu. Šī būs iespēja pilnveidoties arī bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm, tādejādi attīstot šo bērnu pašapziņu un konkurētspēju sabiedrībā.

,,Velosipēdu novietne pie Pastendes pamatskolas"

Iestājoties siltākam laikam, daudz skolēnu uz Pastendes pamatskolu labprāt dotos ar velosipēdu, taču līdz šim stundu laikā nebija drošas vietas, kur velosipēdu novietot. Tagad pie jaunajām drošas konstrukcijas velonovietnēm būs vieta 10 velosipēdiem. Apkārtni sakops paši skolas audzēkņi, bet atklāšanas svētkos tiks organizēta Velodiena.

,,Sev, tev, citiem - mums, vides objekti Laidzē"

2015. gada ziema mūs nelutināja ar sniegu. Arī Lieldienās krāsas pagalmā bija tik pat pelēkas, kā Ziemassvētkos. Tas rosināja „Jāņkalnu" iedzīvotājus svētku noskaņu radīt pašu spēkiem, izveidojot rotājumus. Saņemot pozitīvās atsauksmes radās ideja arī turpmāk izgatavot oriģinālu noformējumu, vides objektus Laidzes centrā, kas būs dekoratīvi gan tuvplānā, gan no attāluma. Svētku noformējuma realizēšanā tiks iesaistīti radošie pagasta bērni un jaunieši.


/Foto: A.Biezbārža glezna „Pilsētas motīvs", kas pārtaps maxi puzlē/Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums