Jaunumi

„Vakari „Villā Hochheim”” turpināsies tiešsaistē

4. novembrī plkst. 18.30 zoom platformā būs tikšanās ar senās pasaules tautu mūzikas izpildītājiem Lenardu un Adriānu Martu Gotlubiem. Par pievienošanās iespēju sekojiet līdz informācijai Talsu novada fonda un Talsu muzeja mājaslapās (www.tnf.lv, www.talsumuzejs.lv ).

Mūziķi tēvs un meita jau kādu laiku mūzikas pasaulē atpazīstami kā senās mūzikas pazinēji un arī tās izpildītāji. Šajā tikšanās reizē būs iespēja iepazīt seno mūziku no dažādām pasaules vietām, kā arī apskatīt kādu tautu mūzikas žanrus. Viesi arī sniegs nelielu ieskatu tajā, kādi bija senie instrumenti, kāda žanra mūziku parasti izpildīja uz attiecīgā instrumenta. Viens no īpašākajiem instrumentiem, ko spēlē Lenarda Gotluba meita Adriāna Marta Gotlube, ir taustiņvijole.

Lenards Gotlubs ir mandolīnas, viduslaiku un renesanses lautas un ģitāras spēles pārzinātājs, kā arī nodarbojas ar seno mūzikas instrumentu izgatavošanu un restaurēšanu. Darbojies dažādos senās mūzikas un tautas mūzikas ansambļos. Šobrīd aktīvi muzicē ar savu īru mūzikas grupu. Koncertē Latvijā, Baltijas un Skandināvijas valstīs un citur Eiropā.
Adriāna Marta Gotlube ir diplomēta alta spēles meistare, bet paralēli muzicē un uzstājas arī ar zviedru tautas mūzikas instrumentu nikelharpu jeb taustiņvijoli. Viņa pašlaik ir Latvijā vienīgā šī instrumenta spēles pārvaldītāja, uzstājas gan kā soliste, gan kā ansambļa un orķestra dalībniece. Adriāna atskaņojusi viduslaiku un renesanses mūziku koncertos Latvijā un Zviedrijā.

Kādu laiku jau Talsu novada fonds sadarbībā ar Talsu novada muzeju īsteno kultūrizglītojošu projektu „Vakari „Villā Hochheim””, kura ietvaros ir iespēja tikties ar daudzpusīgām personībām. Esošajā situācijā klātienes tikšanās diemžēl nav iespējamas, taču ceru, ka tiešsaistes tikšanās dos iespēju piedalīties vairāk interesentiem.

Šī projekta ietvaros paredzētas tikšanās:
* 22. novembrī plkst. 17.00 ar mūziķi, spilgtu personību, novadnieku Intaru Busuli,
* 29. novembrī ar etnomuzikologu Valdi Muktupāvelu. Sekojiet līdzi aktuālajai informācijai par tikšanās vietu un veidu, jo, vadoties pēc valstī noteiktās epidemioloģiskās situācijas, tikšanās var tikt pārcelta.

Pasākuma norise ir iespējama, pateicoties Talsu novada kultūras un tūrisma projektu finansēšanas konkursam, kurā Talsu novada fonds ieguvis līdzekļus.

Raimonds Felšs,
Talsu novada muzeja galvenais speciālists izglītojošā darbā un Talsu novada fonda projekta „Vakari „Villā Hochheim”” vadītājs.
Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums