Jaunumi

Saujiņa prieka un labestības ikdienai

„Dzīvo ar Latviju, elpo ar Latviju!" šos dzejnieces Māras Zālītes vārdus reizē ar svētku paciņu pagājušajā nedēļas nogalē saņēma Labestības brokastu dalībnieki. Jau ceturto gadu pirms valsts svētkiem šis pasākums vairākiem desmitiem Talsu pilsētas senioru ir kā prieka un sirsnības avots.

Labestības brokastīs aicināti piedalīties tie talsinieki, kas pārkāpuši 80 gadu slieksnim, un savus tuviniekus jau zaudējuši vai ikdienā dzīvo tālu no viņiem. Tik ļoti pieraduši pie dzīves vienatnē un sava ikdienas ritma, pirms četriem gadiem, pirmo reizi saņemot ielūgumus, seniori uz aicinājumu piedalīties Labestības brokastīs raudzījās skeptiski. Daži vēl pasākuma dienā bija jāpierunā saģērbties un atnākt paskatīties, kas tās Labestības brokastis tādas ir. Bet pa šiem 4 gadiem situācija ir kļuvusi pavisam citādāka - dalībnieki ierodas Labestības brokastīs raitā solī ar smaidu uz sejas, jo viņi jau zina, ka gaidāmas sirsnīgas sarunas, skanīgas dziesmas, kafija mundrumam un dzīvespriekam un tikšanās ar kādu laiku neredzētiem vai jauniepazītiem vienaudžiem. Pasākuma dalībnieku skaits kļūst arvien kuplāks, un pie brokastu galdiem jānovieto vēl papildus krēsli. Šogad pasākumā piedalījās ap 60 senioru, un pirmo reizi viņu vidū bija arī Laucienes pansionāta iemītnieki. Visi kopā baudīja Stendes tautas nama vīru vokālā ansabļa, studijas „Tonis" audzēkņu un senioru līnījdejotāju uzstāšanos.

„Jūs visi esat mums nozīmīgi un svarīgi. Mēs jūs cienam un mīlam," tā Labestības brokastu dalībniekus uzrunāja Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus. Viņš Talsu pilsētas ļaudis, kas sasnieguši cienījamāko gadu skaitu, salīdzināja ar novada simbolu - ozola vainagu. Un tas, ka rudenī kāda ozola lapa sākusi dzeltēt, nenozīmē, ka vainags kļūst vājš. Arī Talsu novada fonda valdes priekšsēdētāja Iveta Rorbaha aicināja Labestības brokastu dalībniekus pasākuma laikā iegūto prieku, labestību un mīļumu paņemt sev līdzi ikdienai. Bet mācītājs Aivars Šķuburs nodziedāja dziesmu par laimi, ka varam vēl kopā būt.

Lai Labestības brokastu dalībnieki justos gaidīti, mīlēti un aprūpēti, pasākuma rīkošanā iesaistās arī Talsu novada fonda brīvprātīgie - sākot no ielūgumu gatavošanas līdz senioru atvešanai un nogādāšanai mājās. Negaidītu pārsteigumu dienu pirms pasākuma fondam sagādāja Manetas Anševicas zvans. Viņa ikdienā dzīvo tālajā Latgalē, taču nu atbraukusi ciemos pie radiem, nopirkusi „Talsu Vēstis", ieraudzījusi tajā informāciju par Labestības brokastīm un sapratusi, ka ļoti grib šajā pasākumā palīdzēt. Talsu novada fonds bija priecīgs par šādu zvanu, taču izrādījās, ka Maneta ir vēl priecīgāka. Tas, kā viņa palīdzēja Labestības brokastu senioriem, turoties pie rokas ienākt telpā, novilkt mēteļus, kā viņa pasniedza kafiju un svētku paciņu, sirsnīgi uzlika roku uz pleca un parunāja, bija tik dabiski, ka šķiet, ka Maneta šajā pasaulē ir nākusi, lai būtu brīvprātīgā. Un, redzot, kā viņa darbojas, pat vairs neliekas dīvaini, ka cilvēks no Latgales pēkšņi kļūst par brīvprātīgo otrā Latvijas malā. Maneta uzmanīgi vēroja, kā pasākums notiek, lai šādas Labestības brokastis sarīkotu arī savā pagastā.

Katrs Labestības brokastu dalībnieks saņēma arī svētku paciņu ar saldumiem, medu, dzērvenēm, kafiju un cepumiem. Pavisam šāds dāvinājums pasniegts 550 Talsu, Rojas, Dundagas un Mērsraga novada senioriem, un finansiāli to atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.


Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums