Jaunumi

„Kāķīšu dzirnaviņu” bērni svētkiem jau gatavi

Turpinās Strazdes bērnu nama audzēkņu un brīvprātīgo jauniešu draudzība, kas apvienojusies projektā „Kāķīšu dzirnaviņas", lai vairotu prieku pasaulē. Pēdējā tikšanās aizvadīta jau Līgo noskaņās, pinot ziedu vainagus, saņemot dabas un uguns spēku, kā arī mācoties cept sklandraušus.

Gan mazi, gan lieli projekta dalībnieki viesojās „Jāņkalnu" folkloras takā. Kamēr saimnieciskākie palīdzēja saimniecei pagatavot sklandraušus, tikmēr pārējie veidoja patiešām ļoti smaržīgus vainagus no ceriņiem, maijpuķītēm, smilgām, rapšiem, gaiļpiešiem un citām pļavā atrodamajām zālītēm. Draugi viens otram palīdzēja un jau pavisam drīz visiem galvās bija neatkārtojami vainagi. Tā iegūtas jaunas prasmes, kas noderēs, sagaidot Līgo svētkus.

Ar vainagiem galvās visi dziedādami devās kalnā, lai ugunsmātei, kas pabaro, silda un pasargā, nodotu ziedojumu un iegūtu dabas spēku. Atgriežoties atpakaļ „Jāņkalnu" sētā, bērnus jau gaidīja silta tēja un kārdinoši smaržojošie sklandrauši, kas bija visgaršīgākie pasaulē, jo pašu rokām gatavoti.

Šobrīd projekts „Kāķīšu dzirnaviņas" pošas Talsu pilsētas svētku gājienam, kurā dalībnieki dosies, lai arī citiem parādītu savu īpašo draudzību un aicinātu vairot prieku pasaulē.

Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums