Jaunumi

Brokastis, kurās lūgšanas notiek sirds valodā

No alkohola atkarības mocīta cilvēka līdz laimīgākajam cilvēkam pasaulē, no dzīvē nomaldījušās sievietes līdz brīnišķīgas un kuplas ģimenes mātei – Lūgšanu brokastis, kas 24.oktobrī notika ar devīzi „Lūdzies ticībā!”, pierādīja, cik ļoti lūgšanas var mainīt cilvēku dzīves. 

Lūgšanu brokastis ir labdarības pasākums, kurā satiekas reliģiskie un sabiedrības pārstāvji, bet visi tituli un amati tiek atstāti aiz durvīm, lai dažu stundu laikā izbaudītu mieru, pārdomātu, kas esam un ko vēlamies sasniegt, uzklausītu līdzcilvēkus un paši taptu uzklausīti. Tā Talsu baptistu draudzes loceklis Verners Kļaviņš liecināja par savu agrāko dzīvi ar kautiņiem, braukšanu alkohola reibumā, avāriju, vēlāk pašnāvības mēģinājumu. Tagad viņš saka: „Es agrāk notriecu savu dzīvi. Tagad esmu laimīgākais cilvēks! Dievs pārvērta manu dzīvi.” 

Kafijas pauzes 170 Lūgšanu brokastu dalībnieki aizvadīja kopīgās sarunās par savā dzīvē piedzīvoto, par pateicības vērtību un lietām, kas nākotnē katram pašam būtu jādara, lai dzīvotu labāk. Taču daudzi atzina, ka pēc Gitas Vadones spēcīgās liecības nemaz nebija tik viegli parunāt. Vadoņu ģimene ir viena no kuplākajām dižģimenēm Talsu novadā, un izrāda mīlestību ikvienam, kas ienāk viņu namā. Gita Vadone savā liecībā lika aizdomāties par ģimenes vērtību, sievietes un vīrieša lomu tajā. „Kā lai mīl, ja nav cieņa. Un kā var būt cieņa, ja pastum vīrieti malā un ieņem viņa vietu. Mēs, sievietes, bieži neļaujam vīrietim būt vīrietim, jo atņemam viņa vietu, domājot, ka mēs taču zinām labāk, izdarīsim labāk,” viņa sacīja, atgādinot, ka Dievs sievieti nolicis būt par palīgu un atbalstu vīrietim.

Kurzeme ir Lūgšanu brokastu pirmrindniece, jo šajā Latvijas pusē tās jau kļuvušas par tradicionālu un neatņemamu vērtību. Arī Talsu novadā pasākums, ko organizē Talsu novada pašvaldība sadarbībā ar Talsu novada fondu, notika jau piekto gadu. To atzinīgi novērtēja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers un norādīja, ka lūgšanas ir sirds instruments. „Ir ļaudis, kas saka, ka lūgšanas ir iedomas un tālāk par griestiem netiek. Arī elektrību ar acīm mēs nevaram saskatīt, bet redzam, kā tā darbojas. Tā arī Dievu kādos dzīves brīžos mēs redzam un jūtam,” savā uzrunā sacīja P.Brūvers.

Lūgšanu brokastis ir pasākums, kurā ikviens dalībnieks piedalās ar 15 eiro lielu dalības maksu, kas tālāk tiek novirzīts kādam labdarības mērķim – tā šogad dalībniekiem izdevās saziedot 1900 EUR, kas ļaus vienai daudzbērnu ģimenei no katras Talsu novada pilsētas un pagasta 15.novembrī „Arēnā Rīga” smelties spēku lielkoncertā „Latvijas spēka dziesmas”.

/Foto: Marta Bumbiera/

Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība


Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums