Jaunumi

Bērnu nama audzēkņi kopā ar draugiem vairos prieku pasaulē

„Kāpēc vairot sāpes? Labāk, lai vairojas prieks," tā K.Skalbe savulaik rakstīja grāmatā „Kaķīša dzirnavas". Tieši to arī no aprīļa līdz pat gada beigām darīs 10 brīvprātīgie jaunieši, kas kļūs par Strazdes bērnu nama audzēkņu draugiem, tāpēc labie darbi nesīs nosaukumu „Kāķīšu dzirnaviņas".

Strazdes bērnu namā šobrīd dzīvo 23 bērni vecumā no 3 līdz 20 gadiem. Lai gan materiāli viņu ikdiena ir nodrošināta, šiem bērniem pietrūkst draugu, ar kuriem kopā pavadīt laiku, kaut vai tikai parunājot, aizejot kopā uz kafejnīcu vai kopīgi darbojoties. Projekta laikā bērni iepazīsies ar jauniešiem, kas kļūs par viņu draugiem un uzticības personām. Bērniem būs iespēja nepiespiestā vidē kontaktēties ar vienaudžiem, lai gūtu personīgu, pozitīvu motivāciju savu dzīves plānu veidošanā. Bet ar pašiem jauniešiem strādās projekta idejas autore un vadītāja Dace Kalmane, kas dalībniekus iedvesmos un motivēs tikties ar jauniegūtajiem draugiem ne tikai projekta laikā, bet turpināt to ilgtermiņā, lai labdarība un ziedošana kļūtu par viņu dzīvesveidu. Jauniešiem pirmā kopīgā tikšanās reize gaidāma aprīļa sākumā, bet savus jaunos draugus pirmo reizi viņi sastaps maijā, kad arī sāksies kopīgie piedzīvojumi vairāku mēnešu garumā.

Pavisam Ziedot.lv un a/s „Latvijas valsts meži" izsludinātajā projektu konkursā tika saņemti pieteikumi no 201 sabiedriskā labuma organizācijas par kopējo summu 1,6 miljoni eiro. Atbalstīti tika 85 sociālās jomas projekti, nodrošinot palīdzību teju 60 tūkstošiem iedzīvotāju.

Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums