Jaunumi

Bērni iepazīst ūdens pasaules daudzveidību

Aizraujošā četru dienu ilgā vides nometnē „Ūdens pēdas" šobrīd darbojas 30 Talsu novada jaunāko klašu skolēni. Lai sadraudzētos un kopā izzinātu tik interesanto ūdens pasauli, viņiem pievienojušies arī bērni ar īpašām vajadzībām.

Četru dienu laikā nometnes dalībnieki pētīs, cik dažāda ir ūdens pasaule jūrā, upē, ezerā, uzzinās, kā ūdeni attīrīt un kāpēc tas jātaupa, iepazīs mākslas pasauli, izmantojot ūdeni, dosies nakts trasītē, vēros izzinošas filmas, ieskatīsies Slīteres dabas parka ūdens pasaulē un darīs veiks citas aizraujošas aktivitātes. Tā pirmās dienas vakarā bērni jau tikās ar Aneti Ankmani, kas sešus mēnešus kā brīvprātīgā pavadījusi Āfrikā. Viņa pastāstīja, ka šobrīd prot novērtēt ūdens nozīmi, jo Āfrikā nācies bez tā pavadīt pat nedēļu. Foto attēlos Anete parādīja, cik netīrs ir ūdens, ko vietējie iedzīvotāji lieto, tāpēc bieži viņus piemeklē dažādas slimības.

Savukārt šodien ar dažādiem eksperimentiem pie bērniem viesosies FIZMIX.LV, kas parādīs interesanto bērniem un jauniešiem saistošā veidā. Komanda nometnes dalībniekiem parādīs tādus eksperimentus kā „sausais ledus", „pudele - raķete", „eksperimenti ar inerci", „degošā roka" un citus. FIZMIX.LV eksperimenti lielākoties veicami ar mājās atrodamām lietām, piemēram, parādot, kā uztaisīt savu magnētu, šķidrumu, kas ir ciets un šķidrs reizē, ūdens virpuli pudelē un citas interesantas lietas.

Vides izglītības nometne „Ūdens pēdas" noslēgsies 6.augustā. To organizē Talsu novada fonds sadarbībā ar Talsu sākumskolas pedagogiem, bet finansiāli nometni atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums