Jaunumi

Ar ziedotāju palīdzību cer atgriezties savās mājās

Pēc ugunsnelaimes Baznīcas laukumā 2 cietušās ģimenes jau atradušas pagaidu dzīvesvietas, taču, lai atgrieztos savās mājās, tām nepieciešams sabiedrības atbalsts - vēsturiskās ēkas jumta un jumta konstrukcijas atjaunošanai vajadzīgi 130 000 eiro. Pašu spēkiem ģimenēm tas nav paveicams.

Ēka celta 1910.gadā, un ugunsgrēkā šī gada 4.jūnijā pilnībā izdega ēkas jumta stāvs. Bez pajumtes palikušajām ģimenēm atbalstu sniedza ne tikai pašvaldība, bet arī Talsu novada iedzīvotāji, ziedojot apģērbu, traukus, sadzīves lietas, segas, gultasveļu, mēbeles un citas tobrīd nepieciešamās lietas. Mājas iedzīvotāju atbalstam saziedoti arī 710 eiro, kurus Talsu novada fonda Uzraudzības komiteja lēma sadalīt vienlīdzīgās daļās visām ģimenēm. Līdz šim palīdzēts divām ģimenēm iegādāties sadzīvei nepieciešamās lietas un būvmateriālus pagaidu mājvietas sakārtošanai. Atlikušo ziedojuma summu - 553,93 eiro - ģimenes vēlas novirzīt jumta atjaunošanai. Taču šī summa nav pietiekama, lai ēkas iedzīvotāji spētu jumtu un tā konstrukcijas atjaunot un atgriezties savās dzīvesvietās.

Pēc ugunsgrēka ēku apksekojuši gan būveksperti, gan Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija. Iedzīvotāji kopsapulcē tikušies ar SIA „Talsu namsaimnieks", kas ir ēkas apsaimniekotājs, lai izskatītu ēkas atjaunošanas iespējas, un ar SEB banku pārrunātas kredīta iespējas. Taču iedzīvotāju pašu spēkiem jumts nav atjaunojams, jo tās sakārtošana ir ļoti dārga - ekspertu sastādītā tāme paredz, ka darbi izmaksās 130 466 eiro. Šobrīd pašvaldība izskata variantus, kā varētu iesaistīties jumta atjaunošanā, taču ģimenēm nepieciešams arī sabiedrības atbalsts.

Ģimenes iespējams atbalstīt arī ar naudas ziedojumu, pārskaitot līdzekļus uz bankas kontu LV87UNLA0050017096893 (a/s „SEB banka").
Talsu novada fonds
Reģ.nr. 50008073841
Maksājuma mērķis: ziedojums jumta atjaunošanai
Lai ēka neaizietu bojā, remontdarbus būtu nepieciešams sākt jau rudenī. Ja iedzīvotājiem līdzekļu nepietiks, ēka būs jāiekonservē, un tā vairs dzīvošanai nebūs izmantojama. Ēka Baznīcas laukumā 2 atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa "Talsu pilsētas vēsturiskais centrs" teritorijā un ir pieminekļa daļa.

Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums