Jaunumi

Ar maxi prieku top mini koka automašīnas

Talsu rallija laikā izpētījuši, kādas tad izskatās īstas sacīkšu automašīnas, Dundagas bērnu centra „Mājas" puikas šonedēļ devās uz Anužiem, lai īstā darbnīcā ar īstiem darbarīkiem un īstu meistaru vadībā pagatavotu paši savas automašīnas - tikai no koka un krietni mazākā izmērā nekā rallijā redzētās.

Sapņu automašīnas no pašu veidotiem zīmējumiem pārtop par realitāti galdniecības darbnīcā „Zeļļi" tā īpašnieka Intara Kuršinska un viņa kolēģu Andra un Arvja vadībā. Puiši pastāstīja, kādām jābūt automašīnām, lai tās būtu ātras un precīzas. Redzot, kā neliels koka klucītis var īsā laikā pārtapt par īstu mākslas darbu, radošo darbnīcu noslēgumā kāds no mazajiem dalībniekiem atzina, ka tad, kad izaugs, vēlas kļūt par galdnieku tāpat kā puiši. Automašīnu izgatavošana gan prasīja pacietīgu darbu, jo sākumā uzzīmētā skice bija jāpārzīmē uz noteikta izmēra koka klucīša, pēc tam ar Andra palīdzību tika izzāģēta automašīnas forma, kas bērniem ar smilšpapīru bija rūpīgi jānoslīpē. Tālāk ar urbi tika izveidoti caurumi gan katram ritenim, gan arī pašai automašīnai un, kad ar naglu, āmura un čaklu roku palīdzību riteņi bija piestiprināti, tad sapņu mašīnas bija arī gatavas.

Projekts „mini AUTO maxi PRIEKS" notiek ar Ziedot.lv brīvā laika programmas „Štābiņš" atbalstu, un tajā piedalās 45 bērni no Dundagas, Talsu un Rojas novadiem. Dundadznieki ir pirmie, kas ķērās pie mini koka auto modelīšu izgatavošanas, jūlija vidū radošajās darbnīcās piedalīsies rojnieki, bet augustā - mazie talsinieki. Bet jau rudenī visi satiksies, lai īpašās sacensībās noskaidrotu, kura pagatavotā automašīna ir pati veiklākā. Noslēguma sacensībās ierasties apsolījuši arī Talsu rallija dalībnieki.

Talsu novada fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, Borisa un Ināras Teterevu fonds un Talsu novada pašvaldība

Iesaki draugiem:   Draugiem.lv

Piesakies jaunumu saņemšanai

Aktuālā informācija

Talsu novada V Iedzīvotāju foruma rezultāti

Muzikālās kāpnes, piknika parks, krāsainas ielas, krāsu ziedošanas punkts vecpilsētas atjaunošanai, gaisa tramvajs un kuršu pils projekcija Talsu pil

LASĪT TĀLĀK

Ātrās saites

Seko mums